Patici Anne | Blog

Maymun Gözünü Açtı :):)

Göz Kapağı Ameliyatı

Yaş 35 ( 36 ama olsun. ) her ne kadar ruhen o kadar hissetmesem de fizyolojik dürtüler sağolsun habire hatırlatıyor, e napalım, rahatsız eden o fizyolojik belirtileri ortadan kaldırmak lazım.

Beni en çok rahatsız edeni; göz kapaklarım – dı. Aslında yaşla da çok ilgisi yok sagolsun baba tarafına çekmişim bu konuda. Ama artık rahatsız etmiyorlar çünkü aldırdım kendilerini, ohhh dünya varmış.

Görmeyle ilgili tabisi de hiçbir problemim yoktu tamamen estetik anlamda beni rahatsız ediyordu, yüzüme çok yorgun bir ifade veriyordu, yoksa ben çok az uyuyorumla falan ilgisi yok yani.

Gelelim ameliyat kısmına; bir gün düşündüm ve karar verdim, öncesinde araştırdım tabisi ama dedim ya baba tarafı diye, babam da aynı ameliyatı tam bir sene önce olmuştu, muhtemelen halam da seneye olur... Babamın ameliyatını yapan, çok sevgili göz doktoru Op. Dr. Nurcan Gürkaynak yaptı benim ameliyatımı da, kendisi Samsun Medicana Hastanesi’ nde. Ben de bir hafta sonu hem babamları görmüş oldum hem de ameliyatımı oldum.

Beni en çok tedirgin eden kısmı lokal anestezi ile olmasıydı ama ameliyattan önce güzel bir sakinleştirici veriyorlar ki; isteseler gözünü bile verirsin öyle bi güzellik iniyor adamın ruhuna ve vücuduna... Ameliyat normalde 45 dk sürüyor benimki biraz uzun sürdü, çünkü kanama fazla oldu ama neden?

Bir hafta öncesinde 20 lik dişini çektirmiştim ve beni çok sarstı, yaklaşık 5 gün, günde ikişer tane ağrı kesici içmiştim, kanı sulandırdığını hiç düşünemeden. Aklınızda olsun, içmeyin annem...

Ameliyattan çıktıktan sonra küçük bir serum aldım ağrı kesici ve evime döndüm, tabi hemen buz uyguladım gözlerime. Özellikle ilk 3 gün buz çok önemli daha az morluk ve şişlik için. Ben ameliyattan iki gün sonra uçağa bindim ancak aklınızda olsun; böyle bir durum varsa doktorunuzdan mutlaka yazı alın. Dikişlerden dolayı tedirgin oluyorlar haklı olarak ve havaalanı doktoru sizi muayene ediyor, ben yazı vb almamıştım, muayene sonrası binebildim uçağa.

Ameliyat sonrası ağrı sızı vb bir şey olmadı, yatarken daha dikkatli yatıyorsunuz tabi, 3 gün sonra yüzümü yıkayabildim, tam 1 hafta sonra da İstanbul’ da bir plastik cerraha dikişlerimi aldırdım. Ödeminiz tam olarak yaklaşık 1 ay sonra falan geçer sanırım, bu fotoğraf ameliyattan 3 hafta sonra çekildi, hala biraz ödemim var.

Diyeceğim o ki; iyi ki yaptırmışım ameliyatı, aynaya baktığımda kendimi daha iyi hissediyorum, zaten önemli olan da bu ! Sevgiler...

Paylaşmak güzeldir