Patici Anne | Blog

Diş Beyazlat-Ma

Bu dişleri beyazlatsak da mı saklasak...

Hani giyiniosun, makyajını yapıosun falan, son bi kez aynaya bi bakıosun, ağzında yüzünde burnunda bi şey var mı diye, hooop bi bakıosun dişler sarı :(. İi de karrrşim o tv deki kızların dişleri niye hep bemmmmbeyaz ? Di mi heh, bana da böyle batmaya başladı dişlerim son zamanlarda, bi fırsatını bulup çok da az araştırıp ( Çünkü biliorum, çok araştırırsam yaptımamam lazım :) ) gittim hemen doktora. Ben Çağdaş Kışlalıoğlu’ nu tercih ettim ki isabet olmuş, beyazlatma işlemini yapan Tuğba’ yla öyle güzel sohbet ettik ki...

Gelelim işleme; valla yaklaşık 8 yıl önce dişçide sinir felci ( Dişçide yaptırdııınız iğnenin yanlışlıkla sinire denk gelmesiyle olan dünya kötüsü bi şey. Dolgu içn uyuşan dudak, çene neresi varsa yaklaşık 10 yıl o şekilde uyuşuk kalması, sabah kahvaltı yaparken, dudaanızın kenarından vişne reçelinin akması ama sizin anlamamanız, kocanızın sizinle dalga geçmesi gibi bi şey işte :):). O zamanlar yaşadıklarımı burdan okuyabilirsiniz, Allah yaşatmasın o ayrı. ) yaşayan ben için o koltuğa oturmak hiiiç de kolay olmadı, onun için sanırım dolgu vb işler beklerken accık keyfi ve estetik olanından başladım, bayılıorum kendimi kandırmaya :). Neyse işlem yaklaşık 1,5 saat sürüyor, ağzınızı kocamaan açıolla, sonra damak ksıımlarınızı ilaç gelmemesi için iyice pamuk sandığım bi şeyle kaplıyolla, sonra efem başlıolla beyazlatıcı ilacı büyük bi itinayla sürmeye, tek tek tüm dişlere. Sonra da ağzınıza bir alet takıyorlar böyle ayaklı falan, 15 dakika ışın verilio dişlerinize, onar sanırım o sırada çay kahve içiolar ya da başka hastalarla ilgileniyorlar, 15 dakika sonra gelip ayni işlemi yineliyorlar. Normalde 3 seans üst üste yapılıomuş ama bana 4 defa yaptılar, 4. Seansta biraz elektrik akımı gibi bi şeyler hissettim, sızlama diyelim, dayanılmıcak bi şey diil yani. Bu işlemin yanında bana evde geceleri takmam için herhangi bir şey verilmedi bu arada.

Sabırsızlıkla beklediim aynanın karşısına geçme sırası geldi ve ben şok, gerçekten çok biyeandım ( bkz. Beğendim :). ) ödeme kısmını yaptım, sıkışmış olan bakiyeyi çıkarttım cızdanımdan ( bkz. Cüzdan :). ) Ne kadar diye sormayın, ben öyle aldıım şeylerin parasını söyleyemem, utanırım, arayıp sorun hemen söylüolar zaten. Kredi kartıyla ödicekseniz, söylediklerinden biraz daha fazla bilginiz olsun.

Neyse, heralde hiç bu kadar aynaya bakmamıştım, deli gibi durup durup dişlerime baktım doya doya. Allahtan dişçiye girmeden önce düşen kan şekerimi dengelemek için ellerim titreyerek açtııım çikolata paketini yarıya indirimişim çünkü o da ne; 2 gün renkli yiyecek kesinlikle yasssaaak! Yumurtanın sarısı bile diim en size yani... E vallahi baştan söyleselerdi bi daha düşünürdüm, canım benim, ben çikolata olmadan yaşayamam ki, yemek olmasa sorun olmayabilir ama çikolata dersen, dur orda! Zaten bizim white chocolate mocha ile tanışmamız da bu sayede oldu :), yalan diil tatlı ihtiyacımı eey kesti o iki gün içinde. Yemek olarak da beyaz peynir, yumurta beyazı, yayla çorbası falan yedim iki gün. Oysaki evde tarhana çorbası, koyu yeşil salata ( Bayılırım, ıspanak da koyarız içine. ) reyhan şerbeti falan vardı :):):), siz hiç reyhan şerbeti gördünüz mü, bildiiin çingene pembesi bi şey :).

Türk kahvesi olmadan iki gün zor geçti, her bi şey yediimde koşa koşa gidip dişlerimi fırçaladım, zaten aynadana alamadım kendimi, en çok sefie yi de bu zaman çekmişimdir :):):). Kızlarla sohbet ederken ha bire dişlerimi gösterip durdum, dudaklarımı da instagramdaki bi grup ‘’değişikler’’ gibi yaparak :).

Bu arada sızlama şiddetini artırarak devam etti, böyle fena bi sancıyla falan, sevimsiz keyifsin bir durum yani aslında ama benim sinir felcimle de alakalı olabilir o, emin değilim. Aynı zamanda o ilk iki gün neden renkli bi şey yeme dendiğini çok iyi anladım, çünkü beyazlatmanın etkisi devam ediyor. Aynaya her baktııımda dişler biraz daha beyazlamış gibi geliyor falan. Sonuç; 4-5 gün sonra sanki beyazlamanın etkisi gidiomuş gibi geldi bana, en iyi fotoda ve öncesi sonrasıyla anlaşılacağı için kolaj yaptım. Sonra bi 10 gün içinde tekrar aynı kolajı yaptım evet ilk iki gün gibi değil kesinlikle, ama işlemden önceki gibi de değil. Yani arada çok fazla fark yok, bi kırılma söz konusu sadece renk tonunda. Hee çok gerek var mı, bence yok, bence! ...

Paylaşmak güzeldir